Урок геометрії, 8 клас
Тема: Середня лінія трикутника та її властивості
Мета: сформувати поняття середньої лінії трикутника;
домогтися засвоєння властивостей
середньої лінії трикутника;
розвивати просторову уяву,
інформатичну компетентність, комп’ютерну грамотність, окомір;
виховувати графічну культуру, старанність,
дисциплінованість
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок
Обладнання та наочність: таблиця, ПК, мультимедійний проектор та
екран, комп’ютерне програмне забезпечення: MS Office PowerPoint; «Динамічна геометрія»
Хід уроку
І Організаційний етап
Налаштування на роботу з
комп’ютером, перевірка знання інструментарію для роботи з програмою «Динамічна
геометрія»:
1) побудова симетричної точки;
2)побудова паралельної прямої;
3) побудова відрізка;
4) побудова променя;
5) вимірювання довжини відрізка;
6) знаходження середини відрізка.
ІІ. Перевірка домашнього
завдання: Поділ відрізка на n частин.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Повторення теоретичного
матеріалу. Поняття «паралельні прямі і січна» (за таблицею)
1) внутрішні різносторонні кути (властивість)
2) внутрішні односторонні кути
(властивість)
3) відповідні кути
2. Усні вправи за готовими рисунками
IV. Вивчення нового матеріалу - демонстрація
на екрані в середовищі начального обладнання «Динамічна геометрія» та показ відповідного
слайду презентаціпрезентації
1) Означення
2) Скільки середніх ліній у
трикутнику? (слайд)
3 ) Теорема (властивість середньої лінії трикутника, слайд).
Демонстрація доведення в
середовищі програми «Динамічна геометрія»
3) Опорна задача (слайд)
Виконання учнями в середовищі «Динамічної
геометрії»
V. Розв’язування вправ
Виконання учнями в середовищі «Динамічної
геометрії»
VI. Підсумок уроку. Відповіді на
запитання
Виставлення оцінок.
VII. Коментарі та ілюстрації до
домашнього завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар