План-конспект уроку геометрії у 8 класі з використанням ІКТ

Урок геометрії, 8 клас
Тема: Середня лінія трикутника та її властивості
Мета: сформувати поняття середньої лінії трикутника;
домогтися засвоєння властивостей середньої лінії трикутника;
розвивати просторову уяву, інформатичну компетентність, комп’ютерну грамотність, окомір;
виховувати графічну культуру, старанність, дисциплінованість
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок
Обладнання та наочність: таблиця, ПК, мультимедійний проектор та екран, комп’ютерне програмне забезпечення: MS Office PowerPoint; «Динамічна геометрія»
Хід уроку
І Організаційний етап
Налаштування на роботу з комп’ютером, перевірка знання інструментарію для роботи з програмою «Динамічна геометрія»:
1) побудова симетричної точки;
2)побудова паралельної прямої;
3) побудова відрізка;
4) побудова променя;
5) вимірювання довжини відрізка;
6) знаходження середини відрізка.
ІІ. Перевірка домашнього завдання: Поділ відрізка на n частин.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Повторення теоретичного матеріалу. Поняття «паралельні прямі і січна» (за таблицею)
1) внутрішні різносторонні кути (властивість)
2) внутрішні односторонні кути (властивість)
3) відповідні кути
2. Усні вправи за готовими рисунками
IV. Вивчення нового матеріалу - демонстрація на екрані в середовищі начального обладнання «Динамічна геометрія» та показ відповідного слайду презентаціпрезентації
1) Означення 
2) Скільки середніх ліній у трикутнику? (слайд)
3 ) Теорема (властивість середньої лінії трикутника, слайд).
Демонстрація доведення в середовищі програми «Динамічна геометрія»
3) Опорна задача (слайд)
Виконання учнями в середовищі «Динамічної геометрії»
V. Розв’язування вправ
 
Виконання учнями в середовищі «Динамічної геометрії»
VI. Підсумок уроку. Відповіді на запитання
Виставлення оцінок.
VII. Коментарі та ілюстрації до домашнього завдання.